Publikováno 10. 5. 2023

Zlatá Lucie Strnadlová. Mistrovství ČR žen vyhrála jen s bodem za čas

Ze zlaté mistrovské medaile v kategorii žen se v Olomouci po bezchybném nedělním kole radovala Lucie Strnadlová. Na náročném parkuru s Caloxem inkasovala jeden trestný bod. Stříbro brala Veronika Jelínková, bronz po rozeskakování Barbora Vojtková.


Nedělní náročné třetí kolo ženské kategorie mistrovství České republiky, které hostilo olomoucké Equine Sport Centrum, nedokončil nikdo z účastníků bez chyb a zároveň ve stanoveném čase. Pouze dvěma jezdkyním se podařilo na parkuru nechybovat a připisovaly jeden trestný bod za delší čas. Pro obě to v konečném pořadí znamenalo medailové pozice. 


Po třech kolech s pouhým jedním trestným bodem zvítězila Lucie Strnadlová, která sedlala Caloxe. Tento trestný bod připisovala právě v nedělním finále. Na druhé místo se dotáhla díky nedělní výborné jízdě Veronika Jelínková. S koněm Jespe inkasovala v tříkolové soutěži celkem 5 trestných bodů, a i ona zapisovala v neděli pouze jeden trestný bod. 


O třetí místo se rozeskakovaly v součtu s osmi trestnými body Kateřina Hanušová a Barbora Vojtková. Více se na zkráceném parkuru dařilo Vojtkové, která s Contosem II nechybovala a radovala se tak z bronzu. Čtvrtá skončila Hanušová s Concertou. Na dekorování se podívaly ještě pátá Kateřina De Jagerová s Candy Boyem a Kateřina Kubrická s Lenilkou 3.

 

Foto: Kateřina Návojová

Zdroj: tiskový servis ESC Olomouc


Partners

SPORT AUSPICES

This competition is organized with the financial support of the National Sports Agency.