Publikováno 10. 5. 2023

Vojtková vede skokové MČR jednotlivců. Další jezdci mají body za čas

V kategorii jednotlivců mistrovství České republiky v parkurovém skákání zbyla pouze jedna dvojice bez penalizace. Do nedělního třetího kola postupuje z vedoucí pozice Alžběta Vojtková s Catarem 1. Za ní jsou čtyři jezdci s trestnými body za čas.


Již třetím dnem hostí olomoucké Equine Sport Centrum parkurový šampionát. Náročné druhé kolo soutěže jednotlivců podobně jako v jiných kategoriích zamíchalo pořadím na předních místech. 


Jedna jediná dvojice absolvovala sobotní část bez chyb na překážkách a ve stanoveném čase. Tvoří ji Alžběta Vojtková a Catar 1. Jedná se zároveň o dvojici, jež nechybovala ani v prvním kole, což pro ni znamená nejlepší výchozí pozici před nedělním finále mistrovského klání. Současně se stala vítězkou sobotní samostatně hodnocené otevřené soutěže. 


Hned několik jezdců si poradilo s oběma koly šampionátu jednotlivců taktéž bez chyb, nevyhnuli se však penalizaci za překročení stanoveného času. Tři trestné body a průběžné páté místo si drží po dvou kolech Jan Malý s OC Californii 1. O bod méně má na zatím čtvrté pozici Josef Kincl s G-Pleasure D.D. Po dvou kolech jsou průběžně na druhé pozici dva jezdci s jedním trestným bodem, a to Jiří Tměj s Crosbym DK a Jan Štětina s Fantasticem-S. Oba inkasovali penalizaci v náročnějším sobotním druhém kole.


Jednomu poboření překážky se v sobotu nevyhnul obhájce titulu Vladimír Tretera s klisnou Glierite. Čtyři trestné body po dvou kolech ho řadí na průběžné šesté místo, společně s Terezou Veselou s Ferrarim. Tato jezdkyně vloni vybojovala titul vicemistryně.


Veškeré informace o průběhu mistrovství ČR v parkurovém skákání najdete na stránkách Equine Sport Centra Olomouc (https://escolomouc.cz/mcr.php). On-line přenos všech soutěží je možné sledovat prostřednictvím internetové televize EquiTV.cz (https://www.equitv.cz/zive/zive-boj-o-parkurove-tituly-sledujte-mistrovstvi-cr-2021-v-olomouci.html). Detailní rozpis, program a výsledkový servis jsou v JIS ČJF pod adresou: https://www.jezdectvi.org/zavody/210715H1.

 

Foto: Kateřina Návojová

Zdroj: tiskový servis ESC Olomouc


Partners

SPORT AUSPICES

This competition is organized with the financial support of the National Sports Agency.