Publikováno 10. 5. 2023

Vegrichtová mistryní mezi jezdci do 25 let. Ve finále jediná bezchybná

Pro zlatou medaili si docválala v kategorii U25 při mistrovství ČR v Olomouci Denisa Vegrichtová. V sedle klisny Iroccy van de Postbaan byla jediná, kdo dokončil sobotní náročné finálové kolo bez chyb na překážkách. O další medaile se rozeskakovalo.


Reprezentantka pražské oblasti Denisa Vegrichtová sedlala v mistrovské soutěži jezdců do 25 let klisnu Irocca van de Postbaan a jako jediná dokončila náročné třetí kolo bez chyb na překážkách. V sobotním vrcholu zapisovala pouze jeden trestný bod za čas a s chybou z druhého kola měla celkové skóre pět trestných bodů. To jí vyneslo zlatou medaili. 


Do třetího kola vstupovaly dvě jezdkyně s čistým bodovým kontem – Nicola Grünthalová s Carefulem Z a Natálie Ulčová s Demontem. Obě v sobotu dvakrát chybovaly, a tak se rozeskakovaly o další dva cenné kovy. 


V rozeskakování nakonec lepší výkon podala Natálie Ulčová, která se tak mohla radovat ze zisku stříbra. Nicola Grünthalová sice byla v rozeskakování rychlejší, na konto si však připsala o jednu chybu více. Získala tak bronzovou medaili České jezdecké federace. 


Na dekorování se podívali ještě čtvrtá Aneta Paličková s Conwalem, pátý František Stružinský s Bobem Saint Clair a šestý Dušan Simovski se Zero Waste. 


Veškeré informace o průběhu mistrovství ČR v parkurovém skákání najdete na stránkách Equine Sport Centra Olomouc (https://escolomouc.cz/mcr.php). On-line přenos všech soutěží je možné sledovat prostřednictvím internetové televize EquiTV.cz (https://www.equitv.cz/zive/zive-boj-o-parkurove-tituly-sledujte-mistrovstvi-cr-2021-v-olomouci.html). Detailní rozpis, program a výsledkový servis jsou v JIS ČJF pod adresou: https://www.jezdectvi.org/zavody/210715H1.

 

Foto: Kateřina Návojová

Zdroj: tiskový servis ESC Olomouc


Partners

SPORT AUSPICES

This competition is organized with the financial support of the National Sports Agency.