Publikováno 10. 5. 2023

ÚVODNÍ ROČNÍK CDI OLOMOUC: 11 NÁRODNOSTÍ A 60 KONÍ

Již 19. května startuje první ročník mezinárodních drezurních závodů v Olomouci. Přihlásilo se do něj přes šedesát koní z jedenácti národností. Součástí mítinku jsou soutěže započítávané do Světového poháru.

Zahajovací ročník CDI Olomouc se koná ve dnech 19. do 22. května. První den probíhá veterinární přejímka koní a soutěže tak začnou v pátek 20. května.

Největší zastoupení mají přirozeně jezdci z České republiky, za nimi následuje Rakousko a poté Ukrajina.

Krom výše zmíněných pak na stožárech bude viset vlajka Polska, Slovenska, Německa, Maďarska, Finska, Litvy, Moldavska a Austrálie.

Nejvýše postavenou jezdkyní v rámci FEI Dressage World Ranking bude v Olomouci Alisa Glinka s koněm Aachen.

Nejvíce jezdců je přihlášeno do soutěží úrovně 3*, dle přihlášek je vidět, že značný zájem je následně o túry pro juniorské a mladé jezdce.

Závody budou o víkendu streamovány přes platformu ClipMyHorse. Na webovém portále www.horse-events.at pak budou vkládány a aktualizovány startovní listiny, poběží zde živé výsledky a další informace.

„Dle aktuálního masterlistu máme přihlášeno 61 koní. Na úvodní ročník, kdy se mezinárodním drezurním jezdcům poprvé představujeme, je to velký úspěch. S dcerou jsme letos začaly jezdit dětskou túru na CDI a vím, jak těžké je v této disciplíně jezdce oslovit. Doufáme, že letošním ročníkem startujeme novou tradici Mezinárodních drezurních závodů v Olomouci,“ říká majitelka areálu Barbora Hubáčková.

Olomoucký tým nenechává nic náhodě. V čele mítinku stojí světově uznávaný organizátor Thomas Baur. Hlavním rozhodčím je pak Gabriela Valeriánová.

Partners

SPORT AUSPICES

This competition is organized with the financial support of the National Sports Agency.

We Support