Publikováno 10. 5. 2023

ÚVODNÍ ROČNÍK CDI OLOMOUC: 11 NÁRODNOSTÍ A 60 KONÍ

Již 19. května startuje první ročník mezinárodních drezurních závodů v Olomouci. Přihlásilo se do něj přes šedesát koní z jedenácti národností. Součástí mítinku jsou soutěže započítávané do Světového poháru.

Zahajovací ročník CDI Olomouc se koná ve dnech 19. do 22. května. První den probíhá veterinární přejímka koní a soutěže tak začnou v pátek 20. května.

Největší zastoupení mají přirozeně jezdci z České republiky, za nimi následuje Rakousko a poté Ukrajina.

Krom výše zmíněných pak na stožárech bude viset vlajka Polska, Slovenska, Německa, Maďarska, Finska, Litvy, Moldavska a Austrálie.

Nejvýše postavenou jezdkyní v rámci FEI Dressage World Ranking bude v Olomouci Alisa Glinka s koněm Aachen.

Nejvíce jezdců je přihlášeno do soutěží úrovně 3*, dle přihlášek je vidět, že značný zájem je následně o túry pro juniorské a mladé jezdce.

Závody budou o víkendu streamovány přes platformu ClipMyHorse. Na webovém portále www.horse-events.at pak budou vkládány a aktualizovány startovní listiny, poběží zde živé výsledky a další informace.

„Dle aktuálního masterlistu máme přihlášeno 61 koní. Na úvodní ročník, kdy se mezinárodním drezurním jezdcům poprvé představujeme, je to velký úspěch. S dcerou jsme letos začaly jezdit dětskou túru na CDI a vím, jak těžké je v této disciplíně jezdce oslovit. Doufáme, že letošním ročníkem startujeme novou tradici Mezinárodních drezurních závodů v Olomouci,“ říká majitelka areálu Barbora Hubáčková.

Olomoucký tým nenechává nic náhodě. V čele mítinku stojí světově uznávaný organizátor Thomas Baur. Hlavním rozhodčím je pak Gabriela Valeriánová.

Partners

SPORT AUSPICES

This competition is organized with the financial support of the National Sports Agency.