Publikováno 10. 5. 2023

Tretera na cestě k obhajobě mistrovského titulu. Daří se i Veselé

Obhájce mistrovského titulu v parkurovém skákání Vladimír Tretera zahájil šampionát v Olomouci velmi slibně. S klisnou Glierite v prvním kole dokončil bez trestných bodů. Neméně úspěšná byla i loňská vicemistryně Tereza Veselá a další čtyři dvojice.


V úvodu mistrovské soutěže jednotlivců při národním šampionátu v Equine Sport Center Olomouc odstartovalo celkem 21 dvojic. Šest z nich nezaznamenalo žádnou penalizaci a mezi ně patřil i dosud úřadující mistr České republiky Vladimír Tretera, který sedlá klisnu Glierite.


Mezi převahou mužů se tentokrát představily i čtyři ženy a hned dvě ve čtvrteční zahajovací části nechybovaly. Jednou z nich byla i v loňském roce druhá Tereza Veselá, která také letos sedlá při mistrovství Ferrariho. Nulu si na bodové konto zapsala v kategorii jednotlivců i Alžběta Vojtková s Catarem 1. 


Bezchybnou a velmi rychlou jízdu zaznamenal Marek Hentšel s Trendem Delsendam Z, což jezdci vyneslo zároveň výhru v otevřené soutěži. Bez chyb na překážkách a ve stanoveném čase dokončili ještě Jiří Tměj s Crosby DK a Jan Štětina s Fantasticem-S. V této soutěži hrál velkou roli čas, neboť hned čtyři jezdci na parkuru nechybovali, ale připisovali si jeden trestný bod za překročení stanoveného limitu.


Během prvního soutěžního dne mistrovství České republiky v parkurovém skákání, které hostí Equine Sport Center Olomouc od čtvrtka 15. do neděle 18. července, se představili také jezdci v kategorii U25. Celkem deset účastníků si nese do druhého kola bezchybné konto, včetně vloni páté Nicoly Grünthálové, která zvítězila i v otevřené soutěži. 


Veškeré informace o průběhu mistrovství ČR v parkurovém skákání najdete na stránkách Equine Sport Centra Olomouc (https://escolomouc.cz/mcr.php). On-line přenos všech soutěží je možné sledovat prostřednictvím internetové televize EquiTV.cz (https://www.equitv.cz/zive/zive-boj-o-parkurove-tituly-sledujte-mistrovstvi-cr-2021-v-olomouci.html). Detailní rozpis, program a výsledkový servis jsou v JIS ČJF pod adresou: https://www.jezdectvi.org/zavody/210715H1. 

 

Foto: Kateřina Návojová

Zdroj: tiskový servis ESC Olomouc

Partners

SPORT AUSPICES

This competition is organized with the financial support of the National Sports Agency.