Publikováno 10. 5. 2023

Strnadlová je při MČR žen jediná bezchybná. Jeden bod má Vacková

Po sobotním druhém kole parkurového mistrovství ČR žen si jako jediná udržela bezchybné konto Lucie Strnadlová s Caloxem, a má tak nejlepší pozici před nedělním finále. Druhá je s jedním bodem Veronika Vacková v sedle Cassima.


Z původní osmičky bezchybných dvojic po prvním kole mistrovství České republiky v parkurovém skákání žen, které hostí olomoucké Equine Sport Center, si do nedělního finále nepřináší žádnou penalizaci Lucie Strnadlová, která bojuje o mistrovský titul v sedle Caloxe. 


Hned za ní jsou však jezdkyně, které mají na kontě pouze trestné body za čas, a tak každá chyba při nedělním třetím kole může měnit pořadí. Druhá je zatím s jedním trestným bodem z prvního kola Veronika Vacková s Cassimem. Dva trestné body mají Barbora Vojtková s Contosem II a Anna Lani Novak s Archiebaldem. 


Průběžně pátá je po dvou kolech s třemi trestnými body Kamila Veselá, která sedlá Warrantera. Za ní jsou na šesté pozici jezdkyně s jednou chybou po dvou kolech. Mezi nimi je i obhájkyně loňského zlata Sára Finsterle, která s Elektrou v sobotu jednou chybovala. 


V otevřené soutěži se z první pozice radovala Kateřina Veselovská, která s Celanem S bojuje také v mistrovské kategorii žen. V té jí díky bezchybnému druhému kolu patří sdílená šestá pozice. 


Veškeré informace o průběhu mistrovství ČR v parkurovém skákání najdete na stránkách Equine Sport Centra Olomouc (https://escolomouc.cz/mcr.php). On-line přenos všech soutěží je možné sledovat prostřednictvím internetové televize EquiTV.cz (https://www.equitv.cz/zive/zive-boj-o-parkurove-tituly-sledujte-mistrovstvi-cr-2021-v-olomouci.html). Detailní rozpis, program a výsledkový servis jsou v JIS ČJF pod adresou: https://www.jezdectvi.org/zavody/210715H1.


Foto: Kateřina Návojová

Zdroj: tiskový servis ESC Olomouc


Partners

SPORT AUSPICES

This competition is organized with the financial support of the National Sports Agency.