Publikováno 10. 5. 2023

Štětina je mistrem ČR 2021. Veselá obhájila stříbro, Tretera má bronz

Jan Štětina s Fantasticem-S vstupoval do finálové části parkurového mistrovství České republiky mezi jednotlivci z druhé pozice. Díky nedělní jedné chybě se nakonec v olomouckém Equine Sport Centru radoval z titulu. Veselá a Tretera se rozeskakovali.


Třetím kolem jednotlivců vrcholilo skokové mistrovství České republiky 2021 v Olomouci. Ze zisku zlaté medaile se nakonec radoval Jan Štětina, který sedlal Fantastica-S. 


Do finálového kola si nesl pouhý jeden trestný bod z druhého kola a startoval jako předposlední. Do té doby se nikomu nepodařilo dokončit bezchybně a ani pozdější vítěz se do cíle bez trestných bodů nedostal a jednou chyboval. Na náročných parkurech zahraničního stavitele Marca Behrense však tentokrát pro zisk titulu stačilo pět trestných bodů. 


Nedělní třetí kolo na stupni obtížnosti T** (150 cm) nedokázal nikdo z patnácti startujících dokončit bezchybně, nejlepším výsledkem byly čtyři trestné body. Toto bodové skóre zaznamenali všichni tři medailisté. 


Na druhém a třetím místě měli dva jezdci shodně osm trestných bodů po všech třech kolech, a tak se o bronz a stříbro rozeskakovali. Jednalo se shodou okolností o loňské medailisty Vladimíra Treteru a Terezu Veselou, kteří shodně zapisovali po jedné chybě v druhém i ve třetím kole. 


Tentokrát se více dařilo Tereze Veselé, která s Ferrarrim dosáhla na druhé místo. Obhájila tak stříbro z loňského roku. Naopak po loňském zlatu si letos pro bronz dojel Vladimír Tretera, a to za výkony s klisnou Glierite.


Čtvrté místo obsadila Alžběta Vojtková, která s Catarem 1 vstupovala do nedělního finále z vedoucí pozice. V neděli však dovezla devět trestných bodů. Páté místo získal Josef Kincl s G-Pleasure D.D. a elitní šestici uzavřel Jiří Tměj s Crosby DK. 


V neděli vrcholila také kategorie žen, v níž si první místo udržela Lucie Strnadlová. V sedle Caloxe byla jedinou jezdkyní, která ani v jednom kole nechybovala. Ze stříbra se radovala Veronika Jelínková a bronz po rozeskakování získala Barbora Vojtková. 


Bezchybné nedělní výkony zajistili vítězství také Severočechům v soutěži oblastních družstev. Mezi dalšími medailisty byli dále Východočeši a družstvo Severní Morava 1. O den dříve se rozhodovalo o titulech mezi jezdci do 25 let, kde nejlepší formu předvedla Denisa Vegrichtová před Natálií Ulčovou a Nicolou Grünthalovou. 


Foto: Kateřina Návojová

Zdroj: tiskový servis ESC Olomouc


Partners

SPORT AUSPICES

This competition is organized with the financial support of the National Sports Agency.

We Support