Publikováno 10. 5. 2023

Severomoravští ovládli první kolo mistrovství ČR družstev v Olomouci

Druhý závodní den parkurového mistrovství České republiky v Olomouci přinesl druhé kolo soutěže jezdců do 25 let i první kola pro ženy a družstva. Právě týmovým kláním páteční program vyvrcholil. Nejlepší formu předvedli severomoravští jezdci.


Do prvního kola mistrovské soutěže oblastních družstev na úrovni stupně S** (130 centimetrů) nastoupilo 15 celků. 


Výbornou formu předvedli na kolbišti olomouckého Equinet Sport Centra především jezdci ze severní Moravy, kteří jsou po pátečním kole v čele. První místo si průběžně drží tým Severní Morava 1, a to především díky bezchybným výkonům Marka Hentšela s Deborah HF a Lucie Strnadlové s Francescou. Po jedné chybě zapisovali Jakub Ludvík (Christin-L) a Marek Klus (Venezia Polt), přičemž nejhorší z výsledků se škrtal. 


Severomoravským jezdcům se velmi dařilo, neboť na průběžné druhé pozici je tým Severní Morava 2. Josef Kincl, Tereza Vysoudilová, Tomáš Bajnar a Valentýna Poláchová mají na kontě pět trestných bodů. O třetí pozici se dělí dva týmy s šesti trestnými body, a to Severní Čechy 1 a Východní Čechy 1. 


Obhájci loňského zlata, tým Jižní Morava, jsou průběžně s devíti trestnými body pátí. Do druhého kola postupuje celkem deset družstev. Pro postup do druhého kola tentokrát stačilo 18 trestných bodů. 


Během pátku odstartovala také soutěž žen, v níž si osm jezdkyň nepřipsalo žádnou penalizaci. Mezi nimi je i obhájkyně zlata Sára Finsterle, která však letos sedlá jiného koně než vloni v Martinicích, a to klisnu Elektru 3. 


Pro jezdce kategorie U25 bylo připraveno již druhé kolo. Do sobotního finále mají nejlepší výchozí pozici Nicola Grünthalová a Natálie Ulčová, které dosud nezaznamenaly ani jeden trestný bod.


Sobotní program bude zahájen v 9:30 hodin. Uskuteční se nejprve druhé kolo žen, následovat bude od 12:00 hodin závěrečný díl kategorie U25 a ve 14:30 hodin přijdou na řadu jednotlivci. 


Veškeré informace o průběhu mistrovství ČR v parkurovém skákání najdete na stránkách Equine Sport Centra Olomouc (https://escolomouc.cz/mcr.php). On-line přenos všech soutěží je možné sledovat prostřednictvím internetové televize EquiTV.cz (https://www.equitv.cz/zive/zive-boj-o-parkurove-tituly-sledujte-mistrovstvi-cr-2021-v-olomouci.html). Detailní rozpis, program a výsledkový servis jsou v JIS ČJF pod adresou: https://www.jezdectvi.org/zavody/210715H1.

 

Foto: Kateřina Návojová

Zdroj: tiskový servis ESC Olomouc


Partners

SPORT AUSPICES

This competition is organized with the financial support of the National Sports Agency.