Publikováno 10. 5. 2023

Severočeši mají zlato z mistrovství ČR v Olomouci. Všichni šli s nulou

Z třetího místa nastupovali do nedělního druhého kola při parkurovém mistrovství ČR v Olomouci zástupci týmu Severní Čechy. Díky tomu, že se v neděli předvedli ve skvělém světle a ani jeden z členů družstva nechyboval, si zajistili zlaté medaile.


Nedělní druhé kolo mistrovské soutěže týmů v olomouckém Equine Sport Centru byla na stupni obtížnosti S** (130 cm). Většině jezdců se podařilo předvést lepší výsledek než v prvním kole. 


Například letošní mistři ze severních Čech dojeli dokonce všichni bez jediné chyby. Z prvního kola si přitom nesli šest trestných bodů. Další již nepřidali, a to jim v součtu stačilo na konečné prvenství. 


O druhém místě pro Východní Čechy 1 rozhodl až poslední jezdec Rudolf Doležal. Ten s Arispotem dokončil bez chyb na překážkách, inkasoval však jeden trestný bod za čas. A právě tento bod rozhodl o tom, že diváci v aréně a u internetového přenosu neuvidí rozeskakování. Sedm trestných bodů v součtu je totiž nakonec zařadil na druhé místo. 


Pro třetí místo si pak dojeli lídři po prvním kole z celku s označením Severní Morava 1. I v tomto případě výrazně záleželo na výsledku poslední jezdkyně. Lucie Strnadlová již několikrát při letošním mistrovství potvrdila, že si do Olomouce přivezla výbornou formu. Bezchybnou jízdou s Francescou zajistila svému týmu bronzové medaile. Součet trestných bodů se v tomto případě zastavil na číslovce osm. 


Čtvrté místo nakonec získali s třinácti trestnými body členi zlínského týmu. Stejný počet bodů ale horší čas přisoudil pátou příčku loňským mistrům z jižní Moravy.


Veškeré informace o průběhu mistrovství ČR v parkurovém skákání najdete na stránkách Equine Sport Centra Olomouc (https://escolomouc.cz/mcr.php). On-line přenos všech soutěží je možné sledovat prostřednictvím internetové televize EquiTV.cz (https://www.equitv.cz/zive/zive-boj-o-parkurove-tituly-sledujte-mistrovstvi-cr-2021-v-olomouci.html). Detailní rozpis, program a výsledkový servis jsou v JIS ČJF pod adresou: https://www.jezdectvi.org/zavody/210715H1.

 

Foto: Kateřina Návojová

Zdroj: tiskový servis ESC Olomouc


Partners

SPORT AUSPICES

This competition is organized with the financial support of the National Sports Agency.