Publikováno 10. 5. 2023

Finsterle má šanci obhájit zlato. V prvním kole MČR žen je bezchybná

Páteční program parkurového mistrovství České republiky v Olomouci otevřelo první kolo žen, které se celkem osmi jezdkyním podařilo dokončit bez penalizace. Jednou z nich je i obhájkyně loňského zlata, Sára Finsterle v sedle klisny Elektry 3.


Mezi ženami se při mistrovství České republiky na startu schází tradičně mnoho účastnic, tentokrát do prvního kola šampionátu v olomouckém Equine Sport Centru nastoupilo 39 dvojic. 


Parkur stupně S** (130 centimetrů) se osmi jezdkyním podařilo dokončit bez chyb na překážkách a ve stanoveném čase. Vedle obhájkyně zlata Sáry Finsterle si výborně s parkurem poradily i Sabina Horáková (Cayman 33), Veronika Jelínková (Jespe), Nikita Kodadová (Cartano K), Kateřina De Jagerová (Candy Boy), Kateřina Kubrická (Lentilka), Kateřina Wáclavíková (Campobasso) a loni bronzová Lucie Strnadlová (Calox). Naopak loni stříbrná Michaela Hanuščinová si v prvním kole připsala čtyři trestné body za jednu chybu.


Velkou roli hrál v této soutěži i čas, neboť osmičce jezdkyň s nulou na bodovém kontě sekunduje další šestice účastnic, jež mají jen penalizaci za překročený čas. V hodnocení otevřené soutěže si vítězství připsal Zděnek Hrnčíř s klisnou Casilia 1. 


Veškeré informace o průběhu mistrovství ČR v parkurovém skákání najdete na stránkách Equine Sport Centra Olomouc (https://escolomouc.cz/mcr.php). On-line přenos všech soutěží je možné sledovat prostřednictvím internetové televize EquiTV.cz (https://www.equitv.cz/zive/zive-boj-o-parkurove-tituly-sledujte-mistrovstvi-cr-2021-v-olomouci.html). Detailní rozpis, program a výsledkový servis jsou v JIS ČJF pod adresou: https://www.jezdectvi.org/zavody/210715H1. 

 

Foto: Kateřina Návojová

Zdroj: tiskový servis ESC Olomouc

Partners

SPORT AUSPICES

This competition is organized with the financial support of the National Sports Agency.