Publikováno 12. 8. 2023

Dva drezurní tituly pro Panskou líchu: Křížová a Sekaninová mají zlato

Na olomouckém kolbišti Equine Sport Centra se i v sobotu bojovalo o mistrovské medaile v drezuře dětí a mladších juniorů. Dvě zlaté poputují zásluhou Anny Marie Křížové a Kateřiny Sekaninové do Brna na Panskou líchu.

 

V sobotu vyvrcholily při mistrovství České republiky v drezuře první dvě kategorie jednotlivců, a to konkrétně dětí a mladších juniorů. 

 

Děti soutěžily ve dvoukolové soutěži a obě úlohy zvládla nejlépe Anna Marie Křížová s klisnou Diamantinou. Její průměrné hodnocení bylo 80,301 % a jako jediná se dostala před osmdesát procent. Dvě dílčí druhá místa, a tudíž i to celkové, vybojovala Alice Hubáčková z pořádajícího Equine Sport Centra. Startovala na valachovi Dieu d´Amour a šampionát dokončila se 78,156 %. Vyrovnané výkony předváděla i třetí medailistka Aneta Valeriánová na klisně Reika 1. Ve výsledkové listině má zapsáno 75,773 %. 

 

Velmi těsný boj probíhal v kategorii mladších juniorů o bronz i zlato. Bez medaile zůstala Vendula Fajfrlíková na klisně Mary Lou 1, přestože ve dvou ze tří kol byla třetí. Po zprůměrování známek však měla 66,314 %, zatímco Veronika Sedláčková na klisně Givesta M.H. 66,470 %. Na nejcennější kov pomýšlela Marie Holíková s valachem Buffalem, které vyšla nejlépe druhá úloha. V první a třetí však byla druhá a na lepší místo jí konečných 67,411 % nestačilo. Titulem mistryně České republiky se bude moci rok chlubit Kateřina Sekaninová, jež stejně jako dětská šampionka Anna Marie Křížová reprezentuje brněnský Jezdecký klub Panská lícha. V nedělní volné sestavě na hudbu obdržela s klisnou Handiness přes 70 % a celkově měla 68,218 %. 

 

V sobotu zahájila nejatraktivnější kategorie celého mistrovství označovaná jako Velká runda seniorů. Úlohu IM2/2022 předvedla nejlépe Ema Kopuletá na valachovi Forrest Gump 1, a to s hodnocením 68,294 %. Spokojena mohla být i Hana Vášáryová ve dvojici s valachem Santos Dumont. Rozhodčí jí přidělili 67,265 %, což stačí aktuálně na druhý řádek výsledkové listiny. Průběžné třetí místo zaujala s 66,853 % Petra Miki Civišová sedlající valacha Europe-M.

 

Vpodvečer pokračovala druhým kolem seniorská Malá runda. V té se opět blýskl lídr po první části soutěže Michal Knofilíček na valachovi Dublin 1. Do nedělního finále bude vstupovat se 70,176 %. Na druhou Anetu Havlíčkovou s klisnou Fieneke má náskok lehce přes jedno procento. Mezi 66 a 67 % mají hned tři dvojice, mezi nimiž se rozhodne pravděpodobně o třetí pozici. Jsou jimi Markéta Vášová – Lucky Lady 1, Simona Holá – Larsson a Michaela Habásková – Il Diego. 

 

Poslední soutěžní den začne v 8:00 hodin a postupně vyvrcholí soutěže starších juniorů, jezdců do 25 let a po poledni ve dvou zmiňovaných seniorských šampionátech. Podrobnosti najdou zájemci na webu www.escolomouc.cz, kde lze sledovat také živý přenos.

 

Foto: Josef Malinovský

 

Partners

SPORT AUSPICES

This competition is organized with the financial support of the National Sports Agency.