Publikováno 10. 5. 2023

Do závěru MČR U25 v Olomouci postupují s nulou Grünthalová a Ulčová

Druhé kolo mistrovské soutěže U25 v Olomouci zamíchalo pořadím. Z deseti bezchybných po prvním kole totiž udržely nulu na bodovém kontě jen dvě jezdkyně. Do sobotního finále tak vstoupí z pozice lídrů Nicola Grüthalová a Natálie Ulčová.


Pouze dvě jezdkyně dokončily druhé kolo kategorie U25 při parkurovém mistrovství České republiky v olomouckém Equine Centru bez chyb na překážkách a ve stanoveném čase – obě si zároveň do druhého kola nenesly žádné trestné body. 


S nulou jdou do sobotního třetího kola Nicola Grünthalová s Carefulem Z a také Natálie Ulčová s Demontem. Náročný parkur zahraničního stavitele Marca Behrense opět prověřil jezdce nejen na překážkách, důležité bylo i udržet dobré tempo a nedělat příliš velké oblouky. 


Stanovený čas byl totiž opět velmi těsný a mnoho účastníků bylo penalizováno právě za překročení času. To byl případ i průběžně třetí Anety Paličkové, která sedlá v mistrovské soutěži Conwala. Po čtvrtečním bezchybném kole v pátek zapsala jeden trestný bod. 


Průběžné čtvrté místo si po jedné chybě z druhého kola drží Denisa Vegrichtová s Iroccou van de Postbaan. Elitní pětici pak uzavírají dva jezdci s pěti trestnými body. Díky pouze jednomu trestnému bodu v pátečním kole si polepšila Sofie Najmanová s Nativiem van het Leliehof (4+1). Naopak po čtvrtečním bezchybném kole inkasoval pět trestných bodů v kole druhém Dušan Simovski a Zero Waste (0+5). 


O vítězi v této kategorii se rozhodne již v sobotu, kdy je naplánováno třetí, a tedy závěrečné, kolo. V otevřené soutěži stejně jako ve čtvrtek zvítězila Nicola Grünthalová s Carefulem Z. 


Veškeré informace o průběhu mistrovství ČR v parkurovém skákání najdete na stránkách Equine Sport Centra Olomouc (https://escolomouc.cz/mcr.php). On-line přenos všech soutěží je možné sledovat prostřednictvím internetové televize EquiTV.cz (https://www.equitv.cz/zive/zive-boj-o-parkurove-tituly-sledujte-mistrovstvi-cr-2021-v-olomouci.html). Detailní rozpis, program a výsledkový servis jsou v JIS ČJF pod adresou: https://www.jezdectvi.org/zavody/210715H1. 

 

Foto: Kateřina Návojová

Zdroj: tiskový servis ESC Olomouc

Partners

SPORT AUSPICES

This competition is organized with the financial support of the National Sports Agency.