Publikováno 10. 5. 2023

Deset jezdců U25 po úvodu MČR v Olomouci s nulou. Grünthálová vyhrála

Parkurové mistrovství ČR v Olomouci otevřelo ve čtvrtek první kolo jezdců do 25 let. Hned deseti z nich se v této kategorii podařilo překonat soutěž bez trestných bodů. Mezi nimi i vloni pátá Nicola Grünthálová, která zvítězila i v otevřené soutěži.


Zahraniční stavitel Marco Behrens připravil na olomouckém kolbišti jezdcům kategorie U25 první kolo mistrovské soutěže na obtížnosti ST*. 


Přestože v úvodu několik jezdců zaznamenalo na parkuru více chyb, nakonec hned deset dvojic absolvovalo připravený kurz bez trestných bodů. Mezi nimi i vloni pátá Nicola Grünthálová, která i letos sedlá Carefula Z. Jezdkyně zároveň zvítězila v otevřené soutěži.


Dobrý začátek měli i další dva jezdci, kteří minulý rok nechyběli v elitní desítce: Natálie Ulčová s Demontem a Daniel Rolínek se Samem 20. Oba jezdci mají nakročeno opět k dobrému výsledku.


Do druhého kola s nulou na kontě postupují také Nina Kaločová (Schicki Micki), Dušan Simovski (Zero Waste), Tina Laryšová (Siimpfy), Denisa Vegrichtová (Irocca van de Postbaan), Kateřina Málková (G-Bugatti) a Aneta Paličková (Conwal).


Veškeré informace o průběhu mistrovství ČR v parkurovém skákání najdete na stránkách Equine Sport Centra Olomouc (https://escolomouc.cz/mcr.php). On-line přenos všech soutěží je možné sledovat prostřednictvím internetové televize EquiTV.cz (https://www.equitv.cz/zive/zive-boj-o-parkurove-tituly-sledujte-mistrovstvi-cr-2021-v-olomouci.html). Detailní rozpis, program a výsledkový servis jsou v JIS ČJF pod adresou: https://www.jezdectvi.org/zavody/210715H1. 

 

Foto: Kateřina Návojová

Zdroj: tiskový servis ESC Olomouc

Partners

SPORT AUSPICES

This competition is organized with the financial support of the National Sports Agency.