Publikováno 10. 5. 2023

CDI OLOMOUC JE OTEVŘENO K PŘIHLAŠOVÁNÍ

FEI Entry System is opened. Národní federace již mohou přihlašovat své jezdce k mezinárodním drezurním závodům do Olomouce. Na stránkách FEI je také kompletní rozpis, kde najdou zájemci o účast veškeré potřebné informace.

Definitivní uzávěrka přihlášek je 5. května. Rozpis čítá devět soutěžních kategorií a celkově třicet tři soutěží.

Nejvyššími jsou Short Grand Prix a Grand Prix Freestyle, které patří do Světového poháru.

Skladbu rozpisu a také průběh závodů má na starost již dříve zmíněný Thomas Baur z Německa ve spolupráci s organizačním týmem ESC Olomouc, kterému velí Michaela Smrčková.

Thomas Baur patří mezi elitní světové organizátory drezurních mítinků. Pod jeho taktovkou probíhá mnoho prestižních soutěží jak v Evropě, tak v USA. V zimních měsících působí v americkém Wellingtonu, kde je ředitelem celého Global Dressage Festivalu. Má za sebou také roli hlavního manažera pro drezuru a paradrezuru při Světových jezdeckých hrách v Tryonu (2018) a dále byl jmenován sportovním ředitelem pro drezuru v rámci finále Světového poháru, který se uskuteční v roce 2023 v Omaze.

Hlavním rozhodčím mítinku je Gabriela Valeriánová (4* CZE), kterou doplní sestava těchto jmen: Elisabeth Max-Theurer (5* AUT), Ilja Vietor (4* SVK), Barbara Franyo (3* HUN) a Christof Umbach (5* LUX).

Závody jsou zapsané od 19. do 22. května, avšak první den probíhá veterinární přejímka koní a soutěže tak začnou v pátek 20. května. 

Partners

SPORT AUSPICES

This competition is organized with the financial support of the National Sports Agency.

We Support