Publikováno 23. 5. 2024

Čeští jezdci zahájili CDI v Olomouci úspěšně. Vyhrály Hubáčková i Vášáryová

V areálu Equine Sport Center Olomouc se od čtvrtka konají mezinárodní drezurní závody. V mladších věkových kategoriích se dařilo domácím jezdcům, resp. jezdkyním. První i druhé místo si připsaly Alice Hubáčková a Johana Vášáryová.

Hned po první čtvrteční soutěži třetího ročníku CDI v Olomouci zněla areálem Equine Sport Center česká státní hymna. Postarala se o ni díky hodnocení 78,179 % Alice Hubáčková s valachem Versailles 8, za níž s dvouprocentním rozdílem skončila Jasmína Vášáryová na valachovi Friday I´m in love.

Členka rodiny Vášáryových byla úspěšná i v soutěži určené pro mladé jezdce. V té se pro změnu blýskla o pět let starší sestra Johana v sedle valacha Silky Moves. S výkonem lehce nad 70 % nestačila pouze na rakouskou jezdkyni Florentinu Jöbstl ve dvojici s hřebcem Bodyguard 49. Johanu Vášáryovou však ještě čekal druhý start v juniorské úloze na klisně Bona Dea. I když nedosáhla na tak vysokou známku, 68,636 % jí stačilo na vítězství před další úspěšnou Češkou Alicí Hubáčkovou s valachem Dieu d´Amour 3, jež ztrácela jen necelé čtyři desetiny procenta.

„Asi jsem mohla zlepšit krokovou část, ta se mi moc nepovedla, ale cvalovou pasáží jsem to dohnala. S hodnocením od rozhodčích jsem spokojena, jelikož jsou to pro mě první CDI na úrovni stupně S. Když jsem viděla svůj výsledek, byla jsem šťastná, že jsem to přežila, ale zároveň jsem tušila, že to na Johanu asi stačit nebude,“ zhodnotila Alice Hubáčková. Ve své vítězství věřila i sama Johana Vášáryová: „Byla jsem v klidu, protože jsem věděla, že je kůň dobře připravený. Soustředila jsem se hlavně na to, abych zajela dobře úlohu a doufala, že to bude na první příčku stačit,“ dodala Johana při společném rozhovoru pro živé internetové vysílání.

Mezi úspěšné české reprezentanty se řadí i Barbora Krejčíková s valachem Altrido Olet´s Koss a Aneta Havlíčková na klisně Fieneke. Obě byly ve svých kategoriích druhé. Páteční program začne soutěžemi pro mladé koně a odpoledne navážou již hlavní části závodů zahrnující Grand Prix CDI3* a kvalifikaci Světového poháru. Podrobnosti zájemci najdou na webu pořadatele s adresou www.escolomouc.cz.