Publikováno 11. 8. 2023

V Olomouci se rozdávaly první medaile v drezuře. Slavily Středočešky

Týmové zlato při mistrovství České republiky v drezuře vybojovali na kolbišti Equine Sport Centra reprezentantky Středočeské oblasti. V paradrezuře si zlato odváží z Olomouce dvojnásobná paralympionička Anastasja Vištalová a také Marcela Lochovská.

V pátek 11. srpna se v Olomouci rozdávaly první mistrovské medaile v rámci šampionátu v drezuře a v paradrezuře.

Týmové zlato získaly reprezentantky Středočeské oblasti Miriam Vítek Viesnerová, Hana Vášáryová a Johana Vášáryová, které jsou všechny členky Drezurní stáje Pelikán. Ačkoliv nastupovaly na rozdíl od ostatních družstev ve třech, a tudíž neměli možnost škrtání nejhoršího výsledku, jejich průměrný výsledek byl 68,291 % a jejich náskok na druhé umístěné tak byl téměř dvouprocentní.

Další dvě sady medailí putují na jich České republiky. Tým Jižní Morava 1 skončil druhý zásluhou Markéty Vášové, Jany Hauskové, Elišky Stránské a Barbory Leiterové. Společně dosáhly na hodnocení 66,544 %. Bronz patří Jihočechům, respektive Jihočeškám – Anně Mikolášové, Evě Jančaříkové, Haně Civišové a Petře Miki Civišové.

V podvečerních hodinách proběhla také závěrečná druhá kola mistrovství v paradrezuře. Soutěž nezařazených handicapovaných sportovců ovládla Marcela Lochovská s Violou 16, které se dařilo také v sedle klisny Winnie. Druhou příčku obsadila Zuzana Fialová a třetí Jiří Giogas. V rámci hodnocení skupiny jezdců zařazených do Grade 1 až 5 zůstala bez medaile pouze Lucie Putnová s valachem April 5. Bronz vybojovala Kristýna Rudolfová na valachovi Belfast 5, druhý byl Vladimír Votřel ve dvojici s valachem Ruby Beatle a vítězkou se stala Anastasja Vištalová v sedle FIrst Love 1. Tato jezdkyně se prezentovala velmi solidně i na klisně Dominique, s níž v samostatném hodnocení byla třetí.

Mistrovství České republiky pokračuje v Olomouci i během víkendu. V sobotu se uzavřou soutěže dětí a mladších juniorů, v neděli pak završí klání o tituly šampionů starší junioři, jezdci do 25 let a senioři v takzvané Malé a Velké rundě. Podrobnosti o programu jsou na stránkách pořadatele s adresou www.escolomouc.cz, kde je také možné sledovat on-line přenos.