Do Olomouce se vrátí Světový pohár v drezuře. Proběhne třicet soutěží

V první polovině května bude Equine Sport Centrum v Olomouci hostit již podruhé mezinárodní drezurní závody, které jsou součástí Světového poháru. Pořadatelé nachystali během čtyř dnů celkem třicet soutěží od pony kategorie až po Grand Prix.


Olomoucké Equine Sport Centrum již desátým rokem pořádá mezinárodní parkurové závody. Vloni provozovatelé areálu poprvé nabídku velkých soutěžních mítinků se zahraniční účastí rozšířili o drezuru, a i v tomto případě je v nejvyšší kategorii mohou jezdci s koňmi sbírat body do Světového poháru. 


„Také v tomto roce bude ředitelem závodů Thomas Baur, jenž se řadí mezi elitní organizátory drezurních mítinků v Evropě i ve Spojených státech amerických. Stojí například v čele organizačního týmu Global Dresage Festivalu, v roce 2018 se stal manažerem drezury a paradrezury při Světových jezdeckých hrách v Tryonu a letos byl jmenován ředitelem drezurní části finále Světového poháru v Omaze, které se uskuteční od 4. do 8. dubna. Je tak pro nás velkou ctí, že můžeme spolupracovat s takto zkušeným manažerem,“ uvedla ředitelka olomouckého Equine Sport Centra Kristýna Koutná. 


Rozpis závodů pod hlavičkou Mezinárodní jezdecké federace zahrnuje celkem třicet soutěží v kategoriích CDI-W, CDI3*, CDICh, CDIU25, CDIP, CDIY, CDIYH, CDIJ. Na své si tak přijdou nejen ti nejzkušenější, ale také junioři, mladí jezdci do 25 let a jezdci s mladými koňmi a pony. 


„Hlavní rozhodčí je Češka Gabriela Valeriánová a tým s ní budou tvořit Elizabeth Max-Theurer z Rakouska, Maarten van der Heijden z Nizozemska, což je bývalý generální sekretář Nizozemské jezdecké federace a bude rozhodovat při již zmiňovaném finále Světového poháru v Omaze. Dále jsou ve sboru rozhodčích Christof Umbach z Lucemburska a Katrina Wüst z Německa. U té je zajímavé zmínit, že byla prezidentkou sboru rozhodčích při olympijských hrách v Tokiu,“ upřesnila Kristýna Koutná. 


První soutěžní klání v rámci Světového poháru v drezuře se na olomouckém kolbišti uskuteční ve čtvrtek 11. května. Grand Prix CDI-W se pojede v pátek a Grand Prix Freestyle v neděli. Neméně atraktivní kategorií je CDI3*, jejímiž vrcholy jsou páteční Grand Prix a sobotní Grand Prix Special. Početněji obsazené túry českými jezdci budou CDI1* a CDI2*, které jsou na programu od čtvrtka do soboty, resp. v sobotu a v neděli. Přihlašovací systém FEI byl již otevřen a přístupný bude do 28. dubna, což je termín definitivní uzávěrky. Podrobnosti o programu najdou zájemci na webu www.escolomouc.cz.    


Foto: Jan Andrash, poskytlo Equine Sport Center Olomouc

Zdroj: tisková zpráva Equine Sport Center Olomouc