Strnadlová je při MČR žen jediná bezchybná. Jeden bod má Vacková

Po sobotním druhém kole parkurového mistrovství ČR žen si jako jediná udržela bezchybné konto Lucie Strnadlová s Caloxem, a má tak nejlepší pozici před nedělním finále. Druhá je s jedním bodem Veronika Vacková v sedle Cassima.


Z původní osmičky bezchybných dvojic po prvním kole mistrovství České republiky v parkurovém skákání žen, které hostí olomoucké Equine Sport Center, si do nedělního finále nepřináší žádnou penalizaci Lucie Strnadlová, která bojuje o mistrovský titul v sedle Caloxe. 


Hned za ní jsou však jezdkyně, které mají na kontě pouze trestné body za čas, a tak každá chyba při nedělním třetím kole může měnit pořadí. Druhá je zatím s jedním trestným bodem z prvního kola Veronika Vacková s Cassimem. Dva trestné body mají Barbora Vojtková s Contosem II a Anna Lani Novak s Archiebaldem. 


Průběžně pátá je po dvou kolech s třemi trestnými body Kamila Veselá, která sedlá Warrantera. Za ní jsou na šesté pozici jezdkyně s jednou chybou po dvou kolech. Mezi nimi je i obhájkyně loňského zlata Sára Finsterle, která s Elektrou v sobotu jednou chybovala. 


V otevřené soutěži se z první pozice radovala Kateřina Veselovská, která s Celanem S bojuje také v mistrovské kategorii žen. V té jí díky bezchybnému druhému kolu patří sdílená šestá pozice. 


Veškeré informace o průběhu mistrovství ČR v parkurovém skákání najdete na stránkách Equine Sport Centra Olomouc (https://escolomouc.cz/mcr.php). On-line přenos všech soutěží je možné sledovat prostřednictvím internetové televize EquiTV.cz (https://www.equitv.cz/zive/zive-boj-o-parkurove-tituly-sledujte-mistrovstvi-cr-2021-v-olomouci.html). Detailní rozpis, program a výsledkový servis jsou v JIS ČJF pod adresou: https://www.jezdectvi.org/zavody/210715H1.


Foto: Kateřina Návojová

Zdroj: tiskový servis ESC Olomouc